Advertising films from the drone - filming from the air Krakow

Filming from the air, i.e. filming from a drone is one of the best ways to show things that are invisible on a daily basis

Filmy reklamowe z drona – filmy kręcone w Krakowie

Przy lotach dronem możemy wykonać jednocześnie film oraz zdjęcia. Ujęcia z powietrza mogą same w sobie tworzyć spójny film, ale mogą też pełnić funkcję atrakcyjnych ujęć w twojej produkcji.

Takie świetne ujęcia sprawdzają się również w przypadku:

  • reklamowania nieruchomości i architektury
  • reklamowania działek budowlanych
  • promowania relacji z eventu
  • wykonania transmisji na żywo z drona
  • wykonania filmów promocyjnych hoteli i pensjonatów

O czym musisz wiedzieć przed kamerowaniem dronem?

Warto wiedzieć, że filmowanie dronem nie zawsze jest możliwe. Przed lotem piloci bezzałogowych statków powietrznych powinni dowiedzieć się, czy docelowy obiekt nie znajduje się w strefie zakazu lotów, np. w niedalekiej odległości od lotniska. Dodatkowo bardzo ważna jest pogoda. Warunki atmosferyczne takie jak śnieg, deszcz czy zbyt duży wiatr uniemożliwiają latanie dronem i wykonywanie lotów dronami oraz zdjęć z lotu ptaka.

Przed przystąpieniem do filmowania dronem warto zaplanować ujęcia i sceny, które chcemy nagrać. Dobrym pomysłem jest zrobienie storyboardu, czyli graficznego schematu ujęć. Pozwoli to na profesjonalne filmowanie z uwzględnieniem różnych kadrów i planów. Ważne jest też odpowiednie przygotowanie miejsca startu i lądowania drona.

Popularnymi lokalizacjami do filmowania dronami są atrakcyjne miejsca, gdzie można uzyskać świetne ujęcia z lotu ptaka. Warto wybrać się nad wodę, aby uchwycić film z drona nad jeziorem czy morzem. Pięknie prezentują się też góry widziane z perspektywy drona. Kolejną ciekawą opcją jest filmowanie architektury miast. Nagrania z drona pozwalają podziwiać zabytki z zupełnie nowej perspektywy.

Coraz większą popularność zyskuje wykorzystanie dronów w fotografii nieruchomości, działek budowlanych i filmowaniu obiektów komercyjnych. Materiał z drona może posłużyć do promocji, a z powietrza łatwiej uchwycić cały obiekt. Warto skorzystać z usług profesjonalnego operatora drona.

Filming from a drone – price list

The price of a drone flight depends on the following factors: how long should the flight be, how many objects should be filmed, are the shots themselves or the edited film to be finally delivered?

The basic price of a drone movie in Rednoses.pl starts from 500 PLN brutto   

Wideofilmowanie dronem – Profesjonalne filmowanie dronem (Kraków)

Popularne lokalizacje do filmowania dronem:

  • Filmowanie nad wodą: Przelot nad taflą jeziora uchwyci piękne odbicia i refleksy światła.
  • Filmowanie w górach: Wzniesienie drona ponad szczyty górskie ujawni zapierające dech widoki i panoramy.
  • Filmowanie architektury starego miasta: Kamera drona uchwyci z lotu ptaka detale zabytkowej architektury miasta.

Filming with a drone from the air - summary

Filmowanie z lotu ptaka pozwala na wideofilmowanie dronem różnych obiektów i lokalizacji. Jest to metoda chętnie wykorzystywane do filmowania dronem nieruchomości, hoteli i pensjonatów, co pozwala promować takie obiekty w atrakcyjny sposób. Możliwe jest też wykonywanie zdjęć z lotu, które doskonale uzupełniają materiał filmowy o profesjonalne zdjęcia.

Latanie dronem w górach pozwala uzyskać spektakularne ujęcia tych terenów. Warto jednak pamiętać o ograniczeniach związanych ze strefami lotniczymi i zasadach bezpiecznego latania dronem oraz poznać wymagania sprzętowe.

Warto się zdecydować na profesjonalne usługi filmowania, korzystając z usług operatora drona, który zrealizuje nagranie z drona w najwyższej jakości.

Nowoczesne drony z kamerami pozwalają na transmisję na żywo z trudno dostępnych miejsc np. podczas imprez sportowych. Warto wykonać zdjęcia i fotografie i obiektów z perspektywy lotu ptaka w technice timelapse dronem. To pozwala uchwycić zmiany zachodzące w czasie, np. wschód słońca lub film z lotu ptaka podczas zachodu słońca, ta technologia pozwala również na filmowanie nocą

Podsumowując, usługi dronem otwierają zupełnie nowe możliwości filmowania. Pozwalają realizować pionowy film, uzyskać interesującą perspektywę i kadry niedostępne dla klasycznych kamer. Warto jednak zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa i korzystać z usług profesjonalistów.

Promotional and advertising films in Krakow – why us?

At Rednoses, we focus on the quality of our productions. Our operators have all the necessary qualifications to enable them to fly high, and the drones are equipped with the latest digital cameras.

Filmy kręcone w Krakowie z powietrza dronem pozwalają się wyróżnić na tle konkurencji jeśli chcemy promować swoją firmę. Ucięcia kręcone dronem są ciekawe oraz dynamiczne, przyciągają one uwagę odbiorcy. Drony mogą zmieniać kierunek lotu w szybkim tępię oraz przemieszczać się z dużą prędkością. Uważamy, że większość filmów warto urozmaicić o ujęcia kręcone z powietrza dronem. 

To find out more or get a specific quote for your flight: contact us!

Rednoses production house – Krakow