Filmy reklamowe z drona - filmowanie z powietrza Kraków

Filmowanie z powietrza czyli filmowanie z drona to jeden z najlepszych sposobów na pokazanie rzeczy, które są na codzień niewidoczne

Filmy reklamowe z drona – filmy kręcone w Krakowie

Przy lotach dronem możemy wykonać jednocześnie film oraz zdjęcia. Ujęcia z powietrza mogą same w sobie tworzyć spójny film, ale mogą też pełnić funkcję atrakcyjnych ujęć w twojej produkcji.

Takie świetne ujęcia sprawdzają się również w przypadku:

  • reklamowania nieruchomości i architektury
  • reklamowania działek budowlanych
  • promowania relacji z eventu
  • wykonania transmisji na żywo z drona
  • wykonania filmów promocyjnych hoteli i pensjonatów

O czym musisz wiedzieć przed kamerowaniem dronem?

Warto wiedzieć, że filmowanie dronem nie zawsze jest możliwe. Przed lotem piloci bezzałogowych statków powietrznych powinni dowiedzieć się, czy docelowy obiekt nie znajduje się w strefie zakazu lotów, np. w niedalekiej odległości od lotniska. Dodatkowo bardzo ważna jest pogoda. Warunki atmosferyczne takie jak śnieg, deszcz czy zbyt duży wiatr uniemożliwiają latanie dronem i wykonywanie lotów dronami oraz zdjęć z lotu ptaka.

Przed przystąpieniem do filmowania dronem warto zaplanować ujęcia i sceny, które chcemy nagrać. Dobrym pomysłem jest zrobienie storyboardu, czyli graficznego schematu ujęć. Pozwoli to na profesjonalne filmowanie z uwzględnieniem różnych kadrów i planów. Ważne jest też odpowiednie przygotowanie miejsca startu i lądowania drona.

Popularnymi lokalizacjami do filmowania dronami są atrakcyjne miejsca, gdzie można uzyskać świetne ujęcia z lotu ptaka. Warto wybrać się nad wodę, aby uchwycić film z drona nad jeziorem czy morzem. Pięknie prezentują się też góry widziane z perspektywy drona. Kolejną ciekawą opcją jest filmowanie architektury miast. Nagrania z drona pozwalają podziwiać zabytki z zupełnie nowej perspektywy.

Coraz większą popularność zyskuje wykorzystanie dronów w fotografii nieruchomości, działek budowlanych i filmowaniu obiektów komercyjnych. Materiał z drona może posłużyć do promocji, a z powietrza łatwiej uchwycić cały obiekt. Warto skorzystać z usług profesjonalnego operatora drona.

Filmowanie z drona – cennik

Cena lotu dronem zależy od następujących czynników: jak długi ma być lot, ile obiektów należy sfilmować, czy finalnie mają być dostarczone same ujęcia czy zmontowany film?

Podstawowa cena filmu z drona w Rednoses.pl zaczyna się od 500zł brutto   

Wideofilmowanie dronem – Profesjonalne filmowanie dronem (Kraków)

Popularne lokalizacje do filmowania dronem:

  • Filmowanie nad wodą: Przelot nad taflą jeziora uchwyci piękne odbicia i refleksy światła.
  • Filmowanie w górach: Wzniesienie drona ponad szczyty górskie ujawni zapierające dech widoki i panoramy.
  • Filmowanie architektury starego miasta: Kamera drona uchwyci z lotu ptaka detale zabytkowej architektury miasta.

Filmowanie dronem z powietrza - podsumowanie

Filmowanie z lotu ptaka pozwala na wideofilmowanie dronem różnych obiektów i lokalizacji. Jest to metoda chętnie wykorzystywane do filmowania dronem nieruchomości, hoteli i pensjonatów, co pozwala promować takie obiekty w atrakcyjny sposób. Możliwe jest też wykonywanie zdjęć z lotu, które doskonale uzupełniają materiał filmowy o profesjonalne zdjęcia.

Latanie dronem w górach pozwala uzyskać spektakularne ujęcia tych terenów. Warto jednak pamiętać o ograniczeniach związanych ze strefami lotniczymi i zasadach bezpiecznego latania dronem oraz poznać wymagania sprzętowe.

Warto się zdecydować na profesjonalne usługi filmowania, korzystając z usług operatora drona, który zrealizuje nagranie z drona w najwyższej jakości.

Nowoczesne drony z kamerami pozwalają na transmisję na żywo z trudno dostępnych miejsc np. podczas imprez sportowych. Warto wykonać zdjęcia i fotografie i obiektów z perspektywy lotu ptaka w technice timelapse dronem. To pozwala uchwycić zmiany zachodzące w czasie, np. wschód słońca lub film z lotu ptaka podczas zachodu słońca, ta technologia pozwala również na filmowanie nocą

Podsumowując, usługi dronem otwierają zupełnie nowe możliwości filmowania. Pozwalają realizować pionowy film, uzyskać interesującą perspektywę i kadry niedostępne dla klasycznych kamer. Warto jednak zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa i korzystać z usług profesjonalistów.

Filmy promocyjne i reklamowe w Krakowie – dlaczego my?

W Rednoses stawiamy na jakość naszych produkcji. Nasi operatorzy posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia umożliwiające im wysokie loty, a drony wyposażone są w najnowsze kamery cyfrowe.

Filmy kręcone w Krakowie z powietrza dronem pozwalają się wyróżnić na tle konkurencji jeśli chcemy promować swoją firmę. Ucięcia kręcone dronem są ciekawe oraz dynamiczne, przyciągają one uwagę odbiorcy. Drony mogą zmieniać kierunek lotu w szybkim tępię oraz przemieszczać się z dużą prędkością. Uważamy, że większość filmów warto urozmaicić o ujęcia kręcone z powietrza dronem. 

By dowiedzieć się więcej lub otrzymać konkretną wycenę twojego lotu: skontaktuj się z nami!

Dom produkcyjny Rednoses – Kraków