Slider Kameleon 64 CM (1 sztuka)

30,00 bez VAT

Kategoria:

Opis

Kameleon to jedyny w swoim rodzaju, profesjonalny slider pozwalający na stworzenie płynnych i dynamicznych ujęć. Akcesoria tego typu coraz częściej stosowane są w produkcjach filmowych. Jednostajny, liniowy ruch kamery sprawia, iż efekt operatorski jest nieporównywalny i jedyny w swoim rodzaju. Precyzyjna, trwała, sztywna konstrukcja oraz łatwość obsługi sytuuje to urządzenie w segmencie niezawodnych i profesjonalnych akcesoriów filmowych. Nowatorskie rozwiązania pozwalają na stosowanie slidera w różnych warunkach pracy.

Wyjątkowy system kontrolowanego ślizgu – Slide Control umożliwia utrzymanie płynnego, jednostajnego ruchu wózka. Efekt ten został uzyskany dzięki pracy ruchomych części w środowisku olejowym pozwalającym na uzyskanie odpowiedniego oporu. System Slide Control jest opatentowanym rozwiązaniem Foton Accessories!

Unikatowa konstrukcja Kameleona oparta jest na zespole czterech rolek, wykonanych z niezwykle trwałego kompozytu włókna szklanego. Precyzyjne wykonanie poszczególnych elementów pracujących na podwójnych łożyskach kulowych sprawia, że najistotniejsza cecha slidera – jednostajny ruch – została dopracowana do perfekcji.

Wózek jezdny został wyposażony w poziomicę bąbelkową ułatwiającą ustawienie slidera we właściwej pozycji. Dzięki umiejscowionej z boku blokadzie wózek może zostać unieruchomiony w dowolnym miejscu. Śruba montażowa o standardzie 3/8” pozwala na zamontowanie głowicy lub urządzenia rejestrującego. Na obu końcach urządzenia znajdują się gumowe odbojniki, ułatwiające delikatne zatrzymanie wózka.

Na profilu prowadzącym została laserowo naniesiona skala ułatwiająca tworzenie efektownych ujęć poklatkowych tzw. „time lapse”. Dzięki temu – poza efektem przyspieszonego czasu – uzyskujemy dodatkowy ruch kamery.

W spodniej części profilu prowadzącego znajduje się płytka montażowa pozwalająca na przymocowanie slidera do statywu. Gwintowane otwory 3/8” i 1/4” zapewniają mocowanie slidera na głowicy lub bezpośrednio na kolumnie statywu. Za pomocą monety możemy poluzować śruby blokujące i przesunąć płytkę montażową w dowolne miejsce slidera.

Nogi z regulowanymi stopkami można w prosty i szybki sposób obrócić, chowając pod spód urządzenia na czas transportu. Każda stopka ma regulowaną wysokość w zakresie 25 mm co ułatwia ustawienie slidera na nierównych płaszczyznach.

Zamocowanie na statywie opcjonalnych podpór o symbolu SLP, pozwala błyskawicznie stworzyć bardzo sztywną konstrukcję. Dzięki temu unikniemy destabilizacji slidera w momencie osiągnięcia przez obciążony wózek skrajnej pozycji. Podpory instaluje się na przeciwległych nogach statywu za pomocą regulowanych uchwytów. Po drugiej stronie mocujemy je do nóg slidera za pomocą zacisków typu „klik”. Na środku podpór znajdują się pokrętła zaciskowe, które umożliwiają natychmiastową regulację długości, pozwalając na ustawianie slidera pod różnym kątem.
Instalacja podpór zajmuje kilkadziesiąt sekund, a zmiana pochylenia tylko kilka.

Do Kameleona dołączony jest profesjonalny, miękki pokrowiec z pikowanego materiału typu Kodura®. Ułatwia on przenoszenie slidera, a ponadto zabezpiecza go w trakcie transportu i przechowywania.

Użytkownikom naszego slidera Kameleon gwarantujemy pełną satysfakcję z pracy!

Specyfikacja:

całkowita długość 64 cm,
szerokość profilu prowadzącego 50 mm,
rozstaw stopek 190 mm, regulacja wysokości 25 mm,
przesuwna płytka instalacyjna do statywów z otworami 3/8” i 1/4”,
waga 2,3 kg
udźwig 5 kg,
regulowany docisk rolek za pomocą śrub mimośrodowych,
hamulec postojowy boczny.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Slider Kameleon 64 CM (1 sztuka)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *