Octabox 140 cm (1 sztuka)

20,00 bez VAT

Kategoria:

Opis

Oferujemy wysokiej jakości softbox oktagonalny, niezastąpiony podczas pracy w studio fotograficznym.

Softbox z zewnątrz jest matowo czarny, od wewnątrz wykończony tłoczonym, srebrnym materiałem: światło jest równomiernie rozprowadzane już we wnętrzu, dzięki czemu na całej powierzchni przedniego dyfuzora zachowuje identyczną moc, bez efektu osłabienia natężenia w miarę oddalania się od centrum do brzegów dyfuzora. Sam dyfuzor został wykonany z lekko transparentnego, białego materiału, gwarantując delikatne, zmiękczone światło, niwelujące niepożądane cienie.

Rozkładanie softboxu jest ułatwione dzięki konstrukcji czaszy głównej: nie tworzy jednej całości z mocowaniem, jest na nie naciągana za pomocą metalowych, giętkich prętów. Takie rozwiązanie pozwala także na dużą oszczędność miejsca – softbox składa się na płasko, jest bardzo mobilny i wygodny w transporcie.

Softbox posiada metalowy adapter na mocowanie bowens, pozwalający na pewny i stabilny montaż na większości lamp dostępnych na rynku. (m.in. do lamp BOWENS, do lamp Fighter; FOTOKING, STEINER, Vistar, Quantuum; POWERLUX,lamp serii K: CY200K, CY300K, CY400K, CY500K, CY600K).

Jest to model, pozwalający na montaż plastra miodu – tzw. grida. Grid wpinany jest na rzep – pozwala on na dodatkowe ukierunkowanie światła i zwiększenie plastyczności ujęcia.

Struktura plastra miodu sprawia, że światło z centralnego obszaru softoboxu kierowane jest prosto na obiekt (a więc bez zmian), natomiast światło na krawędziach jest załamywane i zmiękczane. Jest to szczególnie polecane w fotografii portretowej, zwłaszcza, że stosowanie grida przekłada się na większy komfort osoby pozującej: światło lampy jest mniej rażące w oczy.

Specyfikacja:

kształt oktagonalny
średnica: 140cm
głębokość: ok. 60cm
mocowanie: Bowens
futerał w komplecie
zakres obrotu adaptera: 360 stopni.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Octabox 140 cm (1 sztuka)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *