Aparat Canon 80D

80,00 bez VAT

 

Kategoria:

Opis

Przeznaczenie
Canon EOS 80D to kolejny model lustrzanki Canona przeznaczony dla zaawansowanych amatorów. Wyposażony został w matrycę APS-C o rozdzielczości 24.2 mln pikseli, bardzo czuły system AF z 45 punktami krzyżowymi oraz szeroki zakres czułości ISO od 100-16000. Model ten pozwala też na fotografowanie z prędkością 7 kl./s oraz filmowanie w rozdzielczości Full HD. Odchylany ekran idealnie sprawdzi się wśród vlogerów lub podczas zdjęć z nietypowych perspektyw.  To doskonały model do zdjęć szybko zmieniającej się akcji.
Cechy aparatu Canon EOS 80D
Doskonała jakość dzięki matrycy APS-C
Sercem aparatu jest 24-mega pikselowa matryca CMOS w rozmiarze APS-C. Duża rozdzielczość pozwoli na wykonanie powiększeń nawet w formacie dużych plakatów a także swobodne kadrowanie obrazu bez obawy o utratę jakości. Fizyczna wielkość 22,3×14,9 mm  (standard APS-C) ułatwia uzyskanie małej głębi ostrości i efektowne rozmycie tła. Tego typu matryce dobrze radzą sobie też w warunkach słabego oświetlenia generując niski poziom zaszumienia nawet na wysokich czułościach ISO. Maksymalna dostępna czułość wynosi aż 16000.
Wygoda sterowania w każdej sytuacji
EOS 80D jest aparatem przeznaczonym dla użytkowników, którzy często nie mają czasu na poruszanie się po menu w celu szukania odpowiednich ustawień. Z tego powodu większość najczęściej używanych funkcji dostępna jest za pomocą odpowiednich przycisków i pokręteł na obudowie.
Zdjęcia seryjne z prędkością 7 kl./s
Prędkość zdjęć seryjnych wynosząca 7 kl./s. doskonale sprawdzi się w fotografii sportowej, szybkiej fotografii akcji czy zdjęciach dzieci. Zwłaszcza w połączeniu z szybkim i dokładnym systemem AF. Dzięki szybkim seriom zdjęć zawsze możesz wybrać ten idealnie trafiony moment.
Doskonały system AF
Znaczącym elementem aparatu EOS 80D jest jego szybki, wyposażony w 45 punktów AF. Każdy z nich jest punktem punktem krzyżowym co ułatwi ustawianie ostrości nawet na obiektach o jednolitej strukturze. System AF działa nawet przy współpracy z obiektywami o jasności f/8.
Wygodne kadrowanie przy użyciu wizjera lub wyświetlacza LCD
Duży, jasny i wyraźny wizjer aparatu EOS 80D pokrywa 100% kadru co pozwala dokładnie zaplanować ujęcie przed zrobieniem zdjęcia i sprawdzić czy nie znalazły się  w nim nieporządane elementy. Do podglądu zdjęć można też użyć dotykowego i uchylanego ekranu LCD o przekątnej 3 cale. Jest on szczególnie przydatny przy zdjęciach z nietypowych perspektyw, np. z góry czy z dołu ułatwiając wykonanie zdjęć bez potrzeby wspinania się lub kładzenia na “ziemi”. Podczas podglądu obrazu na ekranie prędkość zdjęć seryjnych wynosi 5 kl./s. W pełni działa również ustawianie ostrości.
Doskonałe filmy w jakości Full HD
Aparat oprócz fotografowania jest doskonałym narzędziem dla filmowców. Filmy moga być nagrane w rozdzielczości Full HD 60p co pozwala na tworzenie efektownych ujęć w zwolnionym tempie. Technologia Dual Pixel CMOS AF zapewnia wydajny system autofokusa umożliwiający śledzenie poruszających się obiektów. Możliwe jest też nagrywanie w trybie zdjęć poklatkowych a także z wykorzystaniem trybu HDR co pozwoli tworzyć ciekawe filmy typu Time Lapse i nagrywanie scen o bardzo dużym kontraście oświetlenia.
Łatwe udostępnianie i zdalne fotografowanie dzięki Wi-Fi i NFC
Łączność NFC* i Wi-Fi* umożliwia połączenie aparatu z urządzeniami mobilnymi (smartfony, tablety) i sterowanie aparatem z pomocą tego urządzenia. Służy do tego celu aplikacja Camera Connect dostępna w sklepach Play lub App Store.  Za pomocą oprogramowania EOS Utility dostępnego na komputery Mac i PC istnieje możliwość fotografowania z poziomu komputera. Dzięki łączności Wi-Fi i NFC można również przesyłać obrazy i filmy do stacji Canon Connect Station lub drukować obrazy na zgodnych drukarkach.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aparat Canon 80D”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *