Spektakle teatralne

Realizacja filmowa spektakli teatralnych

Czego tak naprawdę potrzebujesz?

Kiedy teatry są zamknięte lub grają na 25% publiczności z pomocą przychodzi realizacja spektaklu w formie video. Może się ona odbyć na kilka sposób i posłużyć różnym celom.

Do czego możesz wykorzystać swoje nagranie?

  • streaming online czyli transmisja spektaklu “na żywo”
  • archiwizacja
  • wysyłka na festiwale
  • sprzedaż online w formie gotowego materiału
Czym się to różni?
  • streaming online to bardzo popularna forma prezentacji. Odbywać może się z lub bez udziału publiczności. Materiał jest dostępny online w czasie rzeczywistym. Plusem takiego rozwiązania jest oczywiście namiastka kontaktu z widzem. Minusy? Teatr to nie film, a więc do pokazania spektaklu w takiej formie należy użyć innych metod artystycznego wyrazu na które podczas transmisji online nie ma czasu i miejsca.
  • archiwizacja to najczęściej bardzo proste zarejestrowanie spektaklu w oparciu o maksymalnie trzy kamery. Najczęściej jednak stosuje się jedną centralną. Zazwyczaj na potrzeby wewnętrzne spektaklu.
  • filmowa realizacja. Tutaj oczywiście mamy największe pole do popisu. Spektakl jest nagrywany bez udziału publiczności z powtórzeniami. O ich ilości decyduje oczywiście budżet produkcji. To samo tyczy się ilości przebitek czyli bliskich planów. Studio filmowe Kraków zapewnia najwyższą jakość nagrania i konkurencyjne ceny.

Krótka zapowiedź spektaklu “Kazik, ja tylko żartowałem” Teatru Nowego w Krakowie.

Fragment spektaklu “Muzeum. Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego”.

Sceniczne wykonanie piosenki Arahja – Piotr Sieklucki, Katarzyna Chlebny (fr. spektaklu)

Trailer spektaklu tanecznego zespołu “Shine”

Zapowiedź spektaklu “Muzeum. Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego”.

Ludzie teatru. Świetnym uzupełnieniem promocji spektakli czy samego teatru są wywiady z aktorami. Edward Linde-Lubaszenko i jego ulubiona książka z dzieciństwa przeplatana rertrospekcjami. 

Zadzwoń lub napisz do nas ze szczegółami Twojego spektaklu, a my podpowiemy Ci co będzie dla Ciebie najlepsze i podamy rzetelną wycenę.

info@rednoses.pl