Wydarzenia

Fotografia eventowa na wszystkie uroczystości

Red Noses wykonuje również wszelkiego rodzaju fotografię eventową w Krakowie i nie tylko! Jesteśmy wszędzie – na lądzie, na wodzie i w powietrzu. Obstawiamy wydarzenia kulturalne, sportowe czy biznesowe. Jeśli trzeba znaleźć się w sercu jakiegoś wydarzenia, zdecydowanie jesteśmy w swoim żywiole. Lubimy, kiedy dużo się dzieje. Na miejscu działamy szybko i sprawnie – czasem może nawet nas nie zauważysz, natomiast zdjęcia z Twojego wydarzenia na pewno nie przejdą niezauważone! Imprezy firmowe, gale rozdania nagród, wesela, komunie, chrzciny, jubileusze, konferencje, koncerty, festiwale… A może zaskoczysz nas jakimś zleceniem? 

Fotografie eventowe jako uwiecznione eventy

Zdjęcia eventowe to doskonała pamiątka niepowtarzalnego zdarzenia, jak również zapis konkretnej, trudno uchwytnej chwili: światła, koloru, emocji. Wydarzenie trwa tylko określony czas: kilkanaście minut, godzinę lub dwie, czasem kilka dni. Fotografie mogą przynieść mu rozgłos nawet długo po zakończeniu, w prasie lub mediach społecznościowych – ważne tylko, żeby taka fotodokumentacja posiadała odpowiednią jakość. Może wówczas stanowić potężne narzędzie promocji, np. w celu zachęcenia do udziału w kolejnych edycjach wydarzenia.

Jak się przygotować do zdjęć z wydarzeń?

My zawsze staramy się poznać wcześniej przestrzeń, żeby sprawdzić jakiego sprzętu będziemy potrzebować. Jeśli jest to ciemne wnętrze, teatralne lub kinowe, potrzeba jasnego obiektywu i możliwości podkręcenia ISO w aparacie jak tylko się da, jednocześnie bez dużej straty jakości na zdjęciu. Pamiętajmy, że fotografia eventowa różni się od portretowej czy krajobrazowej dynamiką – nie ugramy tu zbyt wiele czasem naświetlania, który musi być krótki. Trzeba mieć sprawne oko i szybko reagować. W teatrze można porządnie rozbudować swoje portfolio o fajne, emocjonalne zdjęcia. I to w dodatku za obopólną korzyścią – zespół teatralny wykorzysta je sobie potem do promocji spektaklu.
Jeśli idziemy w słoneczny plener, to bądźmy gotowi na mocne przykręcenie przysłony. Do tego światła i blendy – jak we wszystkich podobnych sytuacjach. Poznanie wcześniej przestrzeni w jakiej będziemy się poruszać redukuje ewentualne błędne dobranie sprzętu i zdenerwowanie w trakcie eventu. Czasem decydujemy się nawet na wynajem obiektywów, które będą bardziej odpowiednie do danego wydarzenia niż to, co mamy akurat na stanie.

Zdjęcia eventowe sportowe

W przypadku fotografii eventowej sportowej niemalże niezbędny jest autofocus. Dobrze również mieć możliwość wykonania szybkiej serii zdjęć. Jeśli chodzi o obiektywy, to wszystko zależy od danego rodzaju sportu. Warto zwrócić uwagę, że im mniejsza ranga zawodów, tym większy potencjał na dobre fotki – więcej nam wolno, można bliżej podejść, nie jest wymagana akredytacja itp. Trzeba jednak mieć świadomość, że większość widowisk sportowych będziemy zmuszeni fotografować ze znacznej odległości. Przyda się wówczas obiektyw powyżej 100mm, przykładowo 70-200/4 lub 70-300/4-5.6, choć oczywiście im jaśniejszy, tym lepiej.

Eventy w Krakowie i nie tylko

W Krakowie obstawiamy fotograficznie najczęściej spektakle teatralne, imprezy korporacyjne, konferencje, festiwale, spacery edukacyjne, czasem też wydarzenia sportowe koncerty. Chętnie zajrzymy tam, gdzie nas jeszcze nie było lub wynurzymy się gdzieś dalej z pieczary smoka wawelskiego. Cennik mamy elastyczny – kwotę za zlecenie dopasowujemy do czasu trwania i charakteru eventu oraz orientacyjnej liczby zamówionych fotografii. Jesteśmy otwarci na negocjacje i chętnie podejmujemy wyzwania, bo takie fotografie to również dla nas piękne wspomnienia z wyjątkowych eventów.

Sprawdź również inne usługi: Produkcja filmowa Kraków