Warsztaty Filmowe SETKA

Chodź z nami na SETKĘ!

Czym jest SETKA?

Od pomysłu do emisji. Kilkuletnie doświadczenie nauczyło nas , że podstawowym problemem jest scenariusz. Na tym etapie najczęściej małe I średnie produkcje skazują się na porażkę. Dlatego chcemy aby największy nacisk został położony właśnie na scenariusz.

Tworzymy warsztaty scenopisarskie na których pod okiem specjalistów pomysły będą przelewane na papier. Po akceptacji takiego scenariusza bedziemy kompletujemy ekipy filmowe uwzględniając doświadczenie i zaangażowanie chętnych. Następnie spotkania producentów, którzy chcieliby dany pomysł zrealizować, spotkania reżyserów i komppletowanie obsady aktorskiej. Każdy trzon takiej produkcji jest niezwykle ważny i na tyle duży że tzreba w niego inwestować czas, wiedzę, doświadczenie.

Obecnie trwa nabór na:

Etap scenariuszowy (następne nabory wkrótce)

Skąd wziął się pomysł?

Za pomysłem stoją ludzie, którzy prężnie działają w krakowskim środowisku teatralno-filmowym. W kontekście teatru przez 8 lat tworzyliśmy Teatr Graciarnia, który na stałe zapisał się w historii teatru studenckiego w Krakowie. Pod kątem filmu prowadziliśmy inicjatywę “Weź to nakręć !” czyli niezależne zrzeszenie twórców filmowych.

Kto ma być uczestnikiem inicjatywy?

Pomysł jest skierowany do początkujących twórców filmowych, którzy mają niesamowity potencjał twórczy. Dlaczego są w ukryciu? Z różnych powodów, ale przede wszystkim dlatego, że w tym przemyśle w pojedynkę nie zrobi się zbyt dużo.

Rekrutacja na warsztaty scenariuszowe zakończyła się. Zobacz jak idzie praca naszym uczestnikom:

Skontaktuj się z Tomkiem i Nataszą: