Fotografia produktowa Kraków

Zdjęcia produktowe co to w ogóle jest?

Fotografia produktowa jest rozbudowana gałęzią fotografii i marketingu, która skupia się na prezentacji produktu w sposób korzystny, przyjazny dla oka i zachęcający do użycia lub zakupu.

W produkcji fotografii produktowej Kraków używa się dużej ilości „zagrywek”, by sprawić wrażenie, że produkt jest jeszcze lepszy niż w rzeczywistości może się wydawać.

Fotografia produktowa – przygotowanie

Do produkcji zdjęć produktowych używa się nie tylko standardowego wyposażenia ale również specjalistycznego sprzętu dającego wiele możliwości, których nie oferuje zwykły sprzęt fotograficzny.

Aby wykonać zdjęcia produktowe małych obiektów lub przy dużym zbliżeniu powinniśmy użyć soczewek „Makro” pozwalających na naprawdę bliskie podejście do fotografowanego przedmiotu. Istotne będzie też odpowiednie oświetlenie.

Zdjęcia produktowe „makro”

Soczewka do zdjęć małych produktów lub wykonywane przy dużym zbliżeniu będzie niezbędna dla nowoczesnych i apetycznych zdjęć produktów żywnościowych takich jak na przykład pomidory. Kropla wody spływająca po powierzchni warzywa czy owocu jest symbolem jego świeżości i dobrego smaku.

Inspirację do zdjęć w dużym zbliżeniu były zdjęcia owadów. Piękne i kolorowe „robaki” natchnęły do przedstawiania w ten ciekawy sposób zdjęć produktowych, by przyciągnąć wzrok klienta.

Oświetlenie w fotografii produktowej

Zdjęcia produktowe muszą być bardzo dobrze oświetlone. Jest to bardzo istotny aspekt, ponieważ rolą fotografii produktowej karków jest zazwyczaj przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów i podniesienie sprzedaży, co wiąże się z zyskiem.

Warto zatem, nie oszczędzać środków przy wyborze odpowiednich narzędzi. Cennik fotografii produktowej kraków jest zróżnicowany, także znalezienie odpowiedniej opcji jest możliwe. Polecamy zapytać ekspertów i zgłosić się do nas.

Triki stosowane przy zdjęciach produktowych

Nie wszystko co widzimy na finalnej wersji fotografii produktowej jest tym, czym nam się wydaje. Wiele produktów jest zastępowanych innymi w celu poprawy jakości, bezpieczeństwa i higieny pracy. Przecież fotografowanie szklanki z kostkami lodu może trwać wiele godzin, a ciągła wymiana produktu sprawiałaby wiele problemów.

Dlatego właśnie stosowane są zamienniki, takie jak plastikowe kostki lodu, wyglądające jak prawdziwe. Syrop klonowy często zastępowany jest olejem silnikowym, a idealnie ubita piana jest tak naprawdę pianką do golenia 😉

Fotografia produktowa cennik Kraków

Oczywiście w kwestii cennika fotografii produktowej trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednak na samym początku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie na jakim etapie jest nasz biznes i jaka jest grupa docelowa, do której kierujemy nasze produktowe zdjęcia. Cena uzależniona jest od wielu czynników, zapraszamy do kontaktu a przedstawimy ofertę.

W procesie wyceny pomoże uczciwy wykonawca, który zidentyfikuje i oceni nasze potrzeby, a następnie dopasuje środki do ich realizacji. Aby nie naciąć się na nieuczciwych lub niedoświadczonych fotografów zapraszamy do naszego Red Noses Studio filmowe Kraków.